نسخه چاپي ارسال به دوست

سه خبر با اهمیت از گروه صنعتی بهپاک

 

شرکت صنعتی بهپاک در صنایع غذایی و حوزه صنعت روغنکشی از دانه‌های روغنی، تولید پروتئین گیاهی سویا و همچنین کلیه‌ی فعالیت‌های بازرگانی مرتبط فعالیت می کند.

محصولات تولیدی این شرکت شامل انواع روغن دانه‌های روغنی، شامل روغن سویا، کلزا، آفتابگردان و گلرنگ، انواع کنجاله‌های دانه‌های روغنی انواع پروتئین گیاهی سویا با سایز بندی‌های مختلف در بسته‌بندی‌های صنعتی و خانوار با برندهای سبحان، آوین، بهپاک، سبحان طلایی و توتک و تولید انواع لسیتین صنعتی و خوراکی است که نیاز عمده مشتریان صنعتی و خانوار را در داخل و خارج کشور تامین می‌کند.

این شرکت در راستای تحقق تولید و فروش خود توانسته اقدامات تولیدی مثبتی را رقم بزند و هرساله شاهد افزایش فروش شرکت بوده‌ایم و به تازگی این شرکت سرمایه‌ی خود را از محل تجدید ارزیابی‌ دارایی‌ها به مبلغ 3،099،00 ریال رسانده است. ضمن اینکه نماد بهپاک به تابلوی اول فرابورس رفته که این موضع منجر به شفافیت بهتر و شرایط بهتر سهم در بازار سرمایه خواهد شد.

مجموعه بهپاک چهار پروژه‌ی مهم را به زودی اجرایی می‌کند که با هزینه‌ی نزدیک به 75 ریال به بهره‌برداری می‌رسد.

پروژه ساخت، نصب و راه اندازی ماشین پروتئین ساز وینگر 7

شرکت صنعتی بهپاک با توجه به افزایش قیمت فرآورده‌های پروتئینی، بالاخص گوشت قرمز و گوشت سفید در طول یک سال اخیر و همچنین

نیاز جامعه به تأمین فرآورده‌های پروتئینی ارزان قیمت، به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده پروتئین گیاهی سویای کشور و با داشتن 75 درصد سهم بازار این محصول با ارزش بر آن شده‌است که نسبت به توسعه خطوط تولید پروتئین ساز خود اقدام نماید. این طرح به افزایش روزانه 15 تن پروتئین گیاهی سویای شرکت بهپاک و 1.5 میلیون یورو صرفه جویی ارزی منجر می‌شود.

از آنجایی که واردات ماشین آلات پروتئین‌ساز، ضمن ارزبری بسیار زیاد باعث اتلاف زمان زیاد جهت تأمین و پرداخت ارز و همچنین ساخت دستگاه از طرف سازنده و حمل و تشریفات گمرکی است، لذا این شرکت با تکیه بر تلاش و دانش مهندسان و کارکنان خود و همچنین در سالی که مزین به فرمایش مقام معظم رهبری به سال تولید ، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی است، اقدام به ساخت و نصب و راه اندازی این خط نموده‌است تا ضمن سودآوری برای سهامداران و ذینفعان این شرکت، گامی کوچک در حل مشکلات تغذیه ای و سلامتی مردم عزیز کشورمان برداشته باشد.

پروژه تأمین زیرساخت های تأمین برق پروژه های بهپاک

این پروژه برای تأمین زیرساخت‌های تأمین برق پروژه های بهپاک طراحی شده است.

در راستای برنامه‌های توسعه ای شرکت بهپاک، تأسیس پست جدید 20 کیلوولتی تأمین برق مورد نیاز انبارهای جدید، ایستگاه پمپاژ تخلیه و بارگیری مخازن روغن که در ماه‌های گذشته کلید خورده بود ، در آستانه بهره‌برداری قرار گرفت. پیش از این، تأمین برق مورد نیاز هر نوع پروژه شرکت در ضلع غربی کارخانه به آسانی مقدور نبوده و حتی برای روشنایی و سیستم‌های دوربین مداربسته در این محوطه با کابل‌های هوایی یا دفن شده در زمین تأمین می‌شد که غیر ایمن و با ضریب اطمینان پایین صورت می‌پذیرفت.

پس از کلید خوردن این پروژه‌ها، با همت مدیرعامل این شرکت صنعتی احداث این پست برق نیز کلید خورد. ظرفیت این پست 20 کیلوولت حدود 1000 کیلو ولت آمپر است و جهت ارتباط با پست‌های دیگر کارخانه، خطوط تولید و سالن پروژه‌های مذکور نیز کانال برق زیر زمینی آدم‌رو به طول 350 متر احداث شده است. پس از احداث کانال برق، کلیه کابل کشی‌های فشار متوسط 20  کیلوولت، فشار ضعیف 400 ولت و کابل‌های شبکه و دوربین مداربسته، روشنایی و تلفن داخلی و ... از داخل کانال برق انجام گرفت؛ که کاملا ایمن و در دسترس است. این موضوع منجر می‌شود که برای هر طرح توسعه‌ای دیگر، کابل کشی و تأمین برق به آسانی مقدور باشد. همچنین می توان از طریق این پست جدید و کانال برق، برق واحدهای آتش نشانی ، واحد برق و ابزار دقیق ، واحد نوسازی و تراشکاری را در آینده تأمین کرد.

پست برق کارخانه و تجهیزات پست اعم از تابلوی 20 کیلو ولت، ترانسفورماتور 1000 کیلو ولت آمپر، تابلوی فشار ضعیف و توزیع نصب و کابل های ارتباطی بین تابلوها و ترانسفورماتور توسط کارکنان واحد برق و ابزار دقیق انجام شد. قرارداد خرید کابل 20 کیلوولت نیز منعقد شده و همچنین کانال برق و سینی گذاری کابل هم به اتمام رسیده است.

در ادامه به بررسی پروژه ای دیگر از گروه صنعتی بهپاک پرداخته شده است که این پروژه‌ها به قرار زیر است:

پروژه احداث انبار انواع کنجاله و نهاده‌های دامی

با توجه به افزایش ظرفیت روغن‌کشی واحد لورگی از 500 تن به 950 تن در روز که باعث افزایش دو برابری تولید کنجاله در این واحد شده‌است و از طرفی با توجه به اجرای پروژه‌های طرح و توسعه‌ای جدید در آینده‌ای نزدیک در شرکت صنعتی بهپاک من جمله طرح تولید خوراک دام و طیور و آبزیان با ظرفیت روزانه 800 تن که نیاز به انبارش و نگهداری انواع کنجاله و نهاده‌های دامی (همانند ذرت، جو، گندم ...) است لذا ساخت و بهره‌برداری از یک واحد انبار 4000 تنی با توجه به  الزام و ضرورت ایجاد شده و با دستور مدیرعامل شرکت در 9 ماه اجرایی شده است. این انبار با عرض 35.5 متر و طول 48 متر و با ارتفاع 6.65 متر(یال جانی)، ساخته شده و ارتفاع یال وسط این انبار 10.43 متر است.  این انبار مجهز به خط اصلی انتقال کنجاله از سقف بوده که به خطوط انتقال کنجاله واحد لورگی متصل است.

راه اندازی سرویس FTTH 

با توجه به سیستم ارتباطی پر سرعت (فیبر نوری) در فضای کارخانه به طول 3000 متر در 11 ایستگاه مجزا، اتصال خطوط ارتباطی شرکت به اینترنت و خطوط ارتباطی کشور در دستور کار قرار گرفت و با راه اندازی سرویس FTTH  ، سرعت ارتباطی تبادل اطلاعات بین کارخانه و دفاتر شرکت و سازمان های مرتبط چند برابر و حداکثر تا 100 مگابایت افزایش یافت. با استفاده از تجهیزات جدید سرعت ارتباطی در روزهای آینده به 200 مگابایت افزایش خواهد یافت که این اقدامات به افزایش سرعت سامانه های ارتباطی شرکت نیز منجر می شود.

لینک مرتبط

bourse24.ir 

 

 

تعداد نمایش:342 /٠٩:٣٩يکشنبه ٢ خرداد ١٤٠٠/شماره خبر:٥٩٢