سامانه ها


تاریخ انتشار: دوشنبه ١٣ دی ١٤٠٠ - ١٥:٤٢

یادداشت مدیرعامل شرکت صنعتی بهپاک در سالروز شهادت سردار سلیمانی

یادداشت مدیرعامل شرکت صنعتی بهپاک در سالروز شهادت سردار سلیمانی

مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ فَمِنهُم مَن قَضی نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ وَما بَدَّلوا تَبدیلًا

 

راه بهار، بسته نیست. هر گوشه اشارت چشمان پیر میخانه، سجاده به سوی بهار می‌سازد. شال و کلاه کرده‌ایم تا از جاده خونین لاله‌ها بگذریم. می‌گویند به جاده‌ای بروید که در آن، علائم راهنمایی بندگی گذاشته‌اند؛ جاده‌ای که با لبخند از آن گذشتید و ما با وضو باید بگذریم. اکنون، می‌خواهیم با طهارت کلامتان و استعانت شفاعتتان و نیت امامتان، وضو می‌کنیم.

از جویبار خودسازی‌تان لاله آب می‌خورد. خون، اولین رنگ نقاشی بهار است. که اگر لاله‌ای نروید، بهاری نمی‌آید و ما برای آمدن بهار معرفت، هر روز، هزار بار شهید می‌شویم.

سردار به راستی که حضورتان قوت قلب و تکیه گاهی در مقابل هر رجز و تهدیدی بود.

شهادتت مبارک. خوب می‌دانیم که دیگر هیچ آشوبی به دل نداری. هیچ چشم انتظاری در کارت نیست و خوب می‌دانیم که این روزها با وجدانی آسوده به خواب رفته‌ای و با رفتنت ما را بیش از پیش بیدار کرده‌ای. بیدارمان کردی تا ظلم ظالمان را بیشتر ببینیم. بیدارمان کردی که مظلومیت و غریبی مظلومان را خوب بنگریم و بیدارمان کردی که راهت اعتقادت عشق و آرمانت را ادامه دهیم. راحت بخواب سردار که حرم بی مدافع نمی‌ماند. راحت بخواب سردار که ایران بی سرباز نخواهد ماند. راحت بخواب سردار و این شیرینی شهادت گوارای وجودتت باد.

و حقا که در سنت خدا، راه گریزی نیست. و مردان خدا، هرچند پس از صبر و مجاهدتی طولانی و در پس سال‌هایی پر از دلتنگی، در آخر مراد می‌یابند و مسیر شهادت هنوز برای اهلش مسیری روشن و امیدوارانه است.

مردانی که در گسترهٔ تاریخ همیشه ‌بوده‌اند آن‌ها برخلاف جریان تاریخ، همواره قهرمانانه و شجاعانه در هر جبهه‌ای که توانستند جنگیدند و در مسیر آرمانشان از هیچ فداکاری فروگذار نکردند. سردار سلیمانی، قهرمان نسل بی قهرمان روزگار ما بود، مردی که حاصل تلاش مجاهدانه‌اش، عزت و اقتداری است که بر قامت میهنمان نشسته است، مجاهدی که خواب را بر چشم‌هایش حرام کرده بود و مؤمنانه زیست، تا جایی که شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌اش در تمام این سالیان بود.


 صادق جایروندی

 مدیرعامل و نائب رئیس هیات مدیره

 

اشتراک گذاری: