سامانه ها


تاریخ انتشار: دوشنبه ٢٢ آذر ١٤٠٠ - ١٠:٢٨

مدیرعامل شرکت بهپاک از کاهش قیمت سویا و جلوگیری از سودجویی دلالان خبر داد

به گزارش روابط عمومی شرکت صنعتی بهپاک، صادق جایروندی مدیرعامل این شرکت در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیما از کنترل قیمت سویا در بازار خبر داد و گفت: با تمهیداتی که در نظر گرفته شده تلاش داریم تا دست واسطه ها و دلالان را از بازار فروش سویا کوتاه کنیم و قیمتی که در بازار به فروش می رسد را به قیمت کارخانه نزدیک کنیم.

گفتنی است؛ سویا و کنجاله سویا در این یک و نیم سال گذشته بیشتر از همیشه اهمیت خود را رو در سبد غذایی مردم به شکل مستقیم و غیر مستقیم نشان داده چرا که با توجه به افزایش قیمت پروتئین حیوانیگوشت قرمز، پروتئین گیاهی سویا جایگزین مناسبی برای مصرف خانوار بوده که مورد اقبال گیاهخواران نیز از گذشته تا به امروز بوده و هست. و می‌تواند بخشی از نیازهای کشور را با توجه به افزایش قیمت گوشت قرمز برطرف کند.

همچنین بخش عمده ای از خوراک دام و طیور از همین محصول تامین میشود که با توجه به اینکه بخش عمده ای از نهاده های دامی از طریق واردات تامین می شود. و در ماه های گذشته حسب تحریم های شدید و ظالمانه و همچنین فشارهای ناشی از همه گیری کرونا شاهد نوسانات قیمت مرغ و چالش های آن در بازار بودیم که سهم عمده ای در سبد خانواده های ایرانی دارد و همین مساله پای واسطه ها و سودجویان رو به این عرصه باز کرده که برای منافع بیشتر خود فشار زیادی را به مصرف کنندگان سویا وارد کرده اند.

و حالا با تمهیداتی که جایروندی مدیرعامل شرکت صنعتی بهپاک در نظر گرفته قیمت سویا در بازار به قیمت فروش کارخانه نزدیک شده و فروش این محصول  از ۱۷ هزار تومان به ۱۴ هزار تومان رسیده.

لازم به توضیح است که بهپاک بزرگ ترین تولید کننده سویا در کشور بوده که 76 درصد سهم بازار را در اختیار دارد. این شرکت تولیدی سویا را به صورت بسته بندی خانوار و فله در بازارگاه به فروش می رساند.

 

لینک مرتبط:

https://www.ilna.news/

اشتراک گذاری: