سامانه ها


تاریخ انتشار: شنبه ٧ مهر ١٣٩٩ - ١٥:٣٧

افتتاح چند طرح عمرانی و تولیدی در شرکت صنعتی بهپاک

به گزارش روابط عمومی شرکت صنعتی بهپاک مراسم افتتاح و راه‌اندازی مخازن روغن و خط توليد پروتئين ساز بهپاک با حضور نماینده‌ی ولی فقیه در استان مازندران و امام جمعه ساری، امام جمعه‌ی شهرستان بهشهر، نماینده ی مردم شریف بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت توسعه صنایع بهشهر،معاونت حراست بانک ملی، ریاست اداره اطلاعات شهرستان بهشهر، فرمانده‌ی نیروی انتظامی شهرستان بهشهر، فرمانده‌ی سپاه شهرستان بهشهر، معاونت هماهنگ کننده فرماندهی سپاه استان مازندران ودیگر مقامات استانی و محلی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت صنعتی بهپاک مراسم افتتاح و راه‌اندازی مخازن روغن و خط توليد پروتئين ساز بهپاک با حضور نماینده‌ی ولی فقیه در استان مازندران و امام جمعه ساری، امام جمعه‌ی شهرستان بهشهر، نماینده ی مردم شریف بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت توسعه صنایع بهشهر،معاونت حراست بانک ملی، ریاست اداره اطلاعات شهرستان بهشهر، فرمانده‌ی نیروی انتظامی شهرستان بهشهر، فرمانده‌ی سپاه شهرستان بهشهر، معاونت هماهنگ کننده فرماندهی سپاه استان مازندران ودیگر مقامات استانی و محلی برگزار شد.

در این مراسم علاوه بر افتتاح مخازن جدید روغن خام و خط توليد پروتئين ساز (وینگر) 15 تنی شامل مراحل پخت وفرآوری، خشک کن و بسته بندی با ظرفیت 70 تن که به دست توانمند پرسنل بهپاک طراحی، ساخت و اجرا شده بود، از برنامه‌ها و طرح‌های توسعه‌ای این شرکت از جمله احداث کارخانه‌ی خوراک دام وطیور، احداث کارخانه‌ی تصفیه‌ی روغن و کشت دانه‌های روغنی نیز رونمایی شد.

همچنین کلنگ زنی سالن ورزشی بهپاک با اعتباری بالغ بر 13 میلیارد ریال و افتتاح یادمان شهدای بهپاک از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

 

امیرحمزه توسلی مدیر عامل شرکت بهپاک طی سخنانی در این مراسم با تقدیر از زحمات پرسنل بهپاک برای توسعه همه جانبه صنایع تولید روغن خام و پروتئین گیاهی، این حرکت را در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی برشمرد.

 وی با اشاره به اهمیت توسعه کشت دانه‌های روغنی به ویژه کلزا در تضمین امنیت غذایی و اتکا به توان داخل به تفاهمنامه این شرکت با وزارت جهاد کشاورزی برای خرید مستقیم دانه از کشاورزان اشاره کرد و گفت: ان‌شاالله با حمایت شرکت توسعه صنایع بهشهر، داوطلب حمایت از کشت 70 هزار هکتار کلزا در استان گلستان و مازندران در سال زراعی پیش رو شده ایم.

توسلی با بیان اینکه در صورت تکمیل ظرفیت تولیدی کارخانجات روغن کشی از محل واردات دانه می توان ضریب خود اتکایی در این زمینه را افزایش داد تاکید کرد: می توانیم با خود اتکایی بیشتر در تولید روغن، وابستگی خارجی بخش پرورش دام و طیور و آبزیان را کاهش دهیم.

مدیرعامل بهپاک ارتقاء ظرفیت مخازن نگهداری روغن کارخانه از 3 هزار تن به 8 هزار تن ، دو برابر شدن ظرفیت تولید پروتئین خانوار، احداث پست برق 550 کیلو واتی در غرب کارخانه و اجرای سوله و فونداسیون انبار3500 تنی کنجاله سویا، افزایش ظرفیت تولیدی خط رزدانس، بازسازی و بهسازی ابنیه قدیمی کارخانه را از اقدامات انجام شده این شرکت برای مشارکت در افزایش ذخایر استراتژیک کشور برشمرد.

 توسلی همچنین به برنامه‌های توسعه‌ای این شرکت از جمله احداث کـارخانه تصفیه روغن با ظرفیت60 هزار تن در سال در شهرک صنعتی، راه اندازی کارخانه تولید خوراک دام و طیور و آبزیان در کنار سایر فعالیت ها در کمپ اصلی اشاره کرد و گفت: با این کار از محصولات جانبی کارخانه که عمدتاً به قیمت ناچیزی فروخته می شود استفاده بهینه نموده و از سوء استفاده دلالان از محصول کنجاله های روغنی بهپاک جلوگیری خواهیم کرد که در نهایت به کاهش هزینه ها در پرورش دام و طیور و آبزیان منتج شده و می توانیم گامى بلند در تقویت اقتصاد داخلی و اشتغالزایی برداریم.

 

 

وی با اشاره به افزایش ظرفیت خطوط تولیدی واحدهای رزدانس و لورگی به 1500 تن گفت: در آینده نزدیک نیز با همین امکانات موجود ظرفیتهای تولیدی وانبارهای دانه و محصول را ارتقا خواهیم داد.

توسلی اعلام کرد: در راستای تکمیل بخشی از زنجیره تولید، 4 خط توليد پروتئين ساز (وینگر) 15 تنی  شامل مراحل پخت وفرآوری، خشک کن و بسته بندی را  به وسيله سرمایه های انسانى و بدست صنعتگران زبده كارخانه  تولید و در کنار خط تولید قبلی با ظرفیت 70 تن که با ارزبری زیاد قبل تر از اروپا وارد شده بود راه اندازی کردیم.

به گفته وی افتتاح این خط تولید جدید علاوه بر سودآوری برای شرکت، در دسترسي هموطنان به پروتئين گیاهی در گرانى گوشت سفيد و قرمز(پروتئین حیوانی)موثر است.

مدیرعامل بهپاک در ادامه به دستاوردهای این شرکت در مدت کوتاهی که از مدیریت او می‌گذرد اشاره کرد و مواردی همچون توفیق در جذب ارز دولتی بالغ بر ۱۲ میلیون یورو برای واردات دانه های روغنی، انعقاد قراردادهای خرید و واردات حدود100 هزار تن دانه سویا و کلزا، انعقاد قراردادهای کارمزدی روغن و کنجاله برای اشتغال کامل خطوط تولید و نیروی انسانی و جلوگیری از تعطیلی خطوط روغنکشی را از جمله این دستاوردها برشمرد.

 

 

اشتراک گذاری: